Luchd-Obrach Sgoil-àraich
    Nursery Staff

  • Ceannard
    Headteacher
    Nellie MacIntyre
  • Iar Cheannard
    Depute Head Teacher (Nursery and P1-P3)
    Mr W. Murray
  • Neach-stiùiridh na Sgioba
    Team Leader
    Christine Bradford
  • Oifigear Leasaiche na Cloinne
    Child Development Officer
    Annemarie MacKenzie
  • Oifigear Leasaiche na Cloinne
    Child Development Officer
    Shona Campbell
  • Oifigear Leasaiche na Cloinne
    Child Development Officer
    Janet Wilson
  • Oifigear Leasaiche na Cloinne
    Child Development Officer
    Laura Wark
  • Rùnaire
    Admin Assistant
    Janette Hannah
  • Dorsair
    Facility Officer
    William Munro

    Luchd-Obrach Bun-sgoile
    Primary Staff

  • Ceannard
    Head Teacher
    Ms N. MacIntyre
  • Iar Cheannard
    Depute Head Teacher (Nursery and P1-P3)
    Mr W. Murray
  • Iar Cheannard
    Depute Head Teacher (P4-P7)
    Mrs M. Monk
  • Iar Cheannard Eadar-Amail
    Acting Depute Head Teacher
    Mrs A. Richardson
  • Prìomh Thidsear
    Principal Teacher
    Mrs M. Sproat
  • Prìomh Thidsear
    Principal Teacher
    Miss F. MacIsaac
  • Prìomh Thidsear Eadar-amail
    Acting Principal Teacher
    Mrs J. Cushley
  • Prìomh Thidsear Eadar-amail
    Acting Principal Teacher
    Miss C. MacKay
  • Tidsear
    Teacher
    Miss M. MacLean
  • Tidsear
    Teacher
    Mrs C. Lannie
  • Tidsear
    Teacher
    Miss A. MacDonald
  • Tidsear
    Teacher
    Mrs K. McFettridge
  • Tidsear
    Teacher
    Miss K. MacKinnon
  • Tidsear
    Teacher
    Mrs J. Murray
  • Tidsear
    Teacher
    Miss P. MacLean
  • Tidsear
    Teacher
    Miss M. MacLeod
  • Tidsear
    Teacher
    Miss K. Beaton
  • Tidsear
    Teacher
    Mrs E. Laing
  • Tidsear
    Teacher
    Mrs K. MacLennan
  • Tidsear
    Teacher
    Miss A. Shirkie
  • Tidsear
    Teacher
    Mrs B. Darroch
  • Tidsear
    Teacher
    Mrs M. MacCorquodale
  • Tidsear
    Teacher
    Miss B MacPhail
  • Tidsear
    Teacher
    Mrs M. MacLeod
  • Tidsear
    Teacher
    Miss K. MacDougall
  • Tidsear Phrobhaidh
    Probationer Teacher
    Miss E. MacDonald
  • Tidsear Phrobhaidh
    Probationer Teacher
    Ms K. Nicolson

    Luchd cuidiche | Support for Learning staff

  • Luchd cuidiche
    Support for Learning staff
    Mrs V. Sweeney
  • Luchd cuidiche
    Support for Learning staff
    Mrs C. Harper
  • Luchd cuidiche
    Support for Learning staff
    Mrs S. Bryden
  • Luchd cuidiche
    Support for Learning staff
    Miss C. MacKinnon
  • Luchd cuidiche
    Support for Learning staff
    Miss I. Edgar
  • Luchd cuidiche
    Support for Learning staff
    Mrs M. Hughes-Hallett
  • Luchd cuidiche
    Support for Learning staff
    Mr R. Kelly

    Luchd obrach na h-oifis l Office Staff

  • Luchd obrach na h-oifis
    Office Staff
    Ms M. MacLennan
  • Luchd obrach na h-oifis
    Office Staff
    Mrs C. McKenna
  • Luchd obrach na h-oifis
    Office Staff
    Mrs J. Hannah
  • Luchd obrach na h-oifis
    Office Staff
    Mr J. J. Galbraith

    Luchd-Obrach Àrd-sgoile
    Secondary Staff

    SMT

  • SMT
    SMT
    Ms C Chaimbeul | HT (ÀS5-6)
  • SMT
    SMT
    Mr S Duddy | DHT (ÀS3-4)
  • SMT
    SMT
    Ms J MacNeil | DHT (ÀS1-2)

    SLT

  • FH Mathematics and Science
    Mgr D J Smith
  • FH Literacy and Languages
    Mrs E MacKenzie
  • FH Expressive Arts
    Ms F McEachen
  • FH Technologies
    Ms N Foulds
  • FH Humanities
    Ms K Sinclair
  • PT Support for Learning
    Ms M Doyle
  • PT Pastoral Care
    Mgr C MacKay
  • PT Pastoral Care (Acting)
    Miss S Clennell

    Mathematics/ Science

  • Faculty Head
    Mr D J Smith
  • Mathematics
    Ms C MacLellan
  • Mathematics
    Mrs M Buchanan
  • Mathematics
    Ms T Shafi
  • Mathematics
    Mr A Wood
  • Biology
    Ms K Campbell
  • Biology/Chemistry
    Miss S Clennell
  • Biology
    Mrs C Thomson
  • Chemistry
    Mrs M Molloy
  • Physics
    Mr H Razzaq
  • Physics
    Mgr G Shand

    Languages

  • Faculty Head
    Mrs E MacKenzie
  • English
    Mgr M J Graham
  • English
    Ms A D’Arcy
  • English
    Miss H MacIntosh
  • Gàidhlig
    Mrs M MacDonald
  • Gàidhlig
    Miss J Burgess
  • Gàidhlig
    Mgr P Geddes
  • Gàidhlig
    Miss J Gallacher
  • Modern Languages
    Mrs M Jebbari
  • Modern Languages
    Ms H MacLeod
  • Modern Languages
    Miss J MacLeod

    Creativity

  • Faculty Head
    Ms F McEachen
  • Music
    Mrs B Davenport
  • PE
    Mgr I MacCorquodale
  • PE
    Mgr F O’Hanlon

    Social Subjects

  • Faculty Head
    Ms K Sinclair
  • History
    Mrs J Little
  • History
    Mrs C Scullion
  • Modern Studies
    Mgr G MacKenzie
  • Geography
    Mgr A MacDonald
  • Art
    Miss B MacLeod
  • Art
    Mgr L Taylor

    Technologies

  • Faculty Head
    Ms N Foulds
  • Technical
    Mr K Harris
  • Computing Science
    Mgr C Combe
  • Computing Science
    Mgr C MacLeod

    Pupil Support Assistants

  • Pupil Support Assistant
    Miss J Campbell
  • Pupil Support Assistants
    Ms C Noble

    Teicneòlaichean / Technicians

  • Teicneòlaichean
    Technician
    Mrs F McLean
  • Teicneòlaichean
    Technician
    Mr G Beck

    Janitors

  • Dorsair
    Facility Officer
    William Munro
  • Dorsair
    Facility Officer
    Alex Lindsay

    Catering Staff

  • Catering Manager
    Ms A Jones
Glasgow Gaelic School Copyright © 2024 | Sgoil Ghàidhlig Ghlaschu